Roermond Vrijdag 12 augustus 2011

Eneco Tour 2011, tijdrit in Roermond
De Eneco Tour wordt sinds 2005 jaarlijks verreden in Nederland en België. Het is een wedstrijd in de UCI Pro Tour.
De editie van 2011 bestond uit een proloog en zes etappes, waarvan één indivituele tijdrit.
Edvard Boasson Hagen reed in Roermond een sterke tijdrit en nam de leiderstrui over van Philippe Gilbert. Hij wist de de leiding in het algemeen klassement de laatste twee etappes te behouden. Daarmee kon hij de Eneco Tour voor de tweede keer (na 2009) op zijn naam schrijven.
Door de wisselende weersomstandigheden met regen in de middag, ondervonden vooral de hoger geklasseerde renners hinder van het natte wegdek.
Jesse Sergent (Nieuw Zeeland, renner voor team Radiuoshack) was winnaar van de 14,7 km tijdrit rond Roermond in een tijd van 17 minuten en 55 seconden.

Links:
Eneco Tour
Wikipedia


Einduitslag algemeen klassement
#Naam PloegTijd
1Edvald Boasson Hagen SKY PROCYCLING 22:54:22
2Philippe Gilbert OMEGA PHARMA-LOTTO 22"
3David Millar TEAM GARMIN-CERVELO 28"
4Taylor Phinney BMC RACING TEAM 35"
5Jos Van Emden RABOBANK CYCLING TEAM 57"
6Joost van Leijen VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM +01:04
7Dominique Cornu TOPSPORT VLAANDEREN - MERCATOR +01:07
8Dries Devenyns QUICKSTEP CYCLING TEAM +01:08
9Ben Hermans TEAM RADIOSHACK +01:09
10Linus Gerdemann TEAM LEOPARD - TREK +01:13
11Vladimir Gusev KATUSHA TEAM +01:15
12Lars Boom RABOBANK CYCLING TEAM +01:17
13Aleksejs Saramotins COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE +01:22
14Greg Van Avermaet BMC RACING TEAM +01:26
15Koen De Kort SKIL - SHIMANO +01:31
16Grega Bole LAMPRE - ISD
17Tom Stamsnijder TEAM LEOPARD - TREK +01:33
18Bram Tankink RABOBANK CYCLING TEAM +01:37
19Nick Nuyens SAXO BANK SUNGARD +01:47
20Carlos Oyarzun MOVISTAR TEAM +01:50
21Sebastian Langeveld RABOBANK CYCLING TEAM +01:53
22Lars Ytting Bak HTC-HIGHROAD +01:54
23Maarten Tjallingii RABOBANK CYCLING TEAM +01:57
24Juan Antonio Flecha Giannoni SKY PROCYCLING +01:59
25Damiano Caruso LIQUIGAS-CANNONDALE +02:04
26Zdenek Stybar QUICKSTEP CYCLING TEAM +02:05
27Martin Elmiger AG2R LA MONDIALE +02:07
28Lloyd Mondory AG2R LA MONDIALE +02:12
29Fumiyuki Beppu TEAM RADIOSHACK +02:13
30Maxime Vantomme KATUSHA TEAM +02:19
31Michael Barry SKY PROCYCLING +02:29
32Karsten Kroon BMC RACING TEAM +02:32
33Luis Pasamontes Rodriguez MOVISTAR TEAM +02:33
34Simone Ponzi LIQUIGAS-CANNONDALE +02:36
35Pieter Jacobs TOPSPORT VLAANDEREN - MERCATOR +02:43
36Christian Knees SKY PROCYCLING
37Koldo Fernandez EUSKALTEL-EUSKADI
38Jurgen Van Goolen VERANDA'S WILLEMS - ACCENT +02:44
39Manuel Antonio Leal Cardoso TEAM RADIOSHACK +02:47
40Stijn Vandenbergh KATUSHA TEAM +02:48
41Romain Zingle COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE
42Grégory Rast TEAM RADIOSHACK +02:57
43Matteo Tosatto SAXO BANK SUNGARD +03:00
44Michael Schär BMC RACING TEAM +03:06
45Laurens De Vreese TOPSPORT VLAANDEREN - MERCATOR +03:07
46Mauro Finetto LIQUIGAS-CANNONDALE +03:09
47Danilo Hondo LAMPRE - ISD +03:31
48Luke Roberts SAXO BANK SUNGARD +03:32
49Baden Cooke SAXO BANK SUNGARD +03:33
50Daniele Pietropolli LAMPRE - ISD +03:38
51Yuriy Krivtsov AG2R LA MONDIALE +03:45
52Fabian Wegmann TEAM LEOPARD - TREK +04:02
53Sam Bewley TEAM RADIOSHACK +04:21
54Romain Lemarchand AG2R LA MONDIALE +04:22
55Gorka Izagirre Insausti EUSKALTEL-EUSKADI +04:44
56Jurgen Roelandts OMEGA PHARMA-LOTTO +05:10
57Geraint Thomas SKY PROCYCLING +05:29
58Jelle Vanendert OMEGA PHARMA-LOTTO +05:38
59Tomas Vaitkus PRO TEAM ASTANA +05:39
60Yevgeniy Nepomnyachshiy PRO TEAM ASTANA +05:55
61Manuele Mori LAMPRE - ISD +06:16
62David Loosli LAMPRE - ISD +07:29
63Volodymir Gustov SAXO BANK SUNGARD +08:03
64Vladimir Isaichev KATUSHA TEAM +08:15
65Julien Berard AG2R LA MONDIALE +08:20
66Frederik Veuchelen VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM +08:46
67Dmytro Krivtsov LAMPRE - ISD +09:30
68Sergey Renev PRO TEAM ASTANA
69Jesse Sergent TEAM RADIOSHACK +09:41
70Mikhail Ignatyev KATUSHA TEAM +10:00
71David Tanner SAXO BANK SUNGARD +10:01
72Brett Lancaster TEAM GARMIN-CERVELO +10:31
73Greg Henderson SKY PROCYCLING +11:36
74Branislau Samoilau MOVISTAR TEAM +12:02
75Alexander Mironov KATUSHA TEAM +12:42
76Jonathan Castroviejo Nicolas EUSKALTEL-EUSKADI +14:16
77Sébastien Hinault AG2R LA MONDIALE +14:39
78Dominic Klemme TEAM LEOPARD - TREK +15:42
79Nico Sijmens COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE +15:52
80Matteo Trentin QUICKSTEP CYCLING TEAM +16:53
81André Greipel OMEGA PHARMA-LOTTO +17:37
82Marcel Sieberg OMEGA PHARMA-LOTTO +17:41
83Denis Galimzyanov KATUSHA TEAM +18:18
84Arnoud Van Groen VERANDA'S WILLEMS - ACCENT
85Andreas Stauff QUICKSTEP CYCLING TEAM +18:56
86Bernhard Eisel HTC-HIGHROAD +19:48
87James Vanlandschoot VERANDA'S WILLEMS - ACCENT +20:05
88Stijn Neirynck TOPSPORT VLAANDEREN - MERCATOR +20:06
89Michael Van Staeyen TOPSPORT VLAANDEREN - MERCATOR +20:13
90Julien Fouchard COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE +20:16
91Matt Brammeier HTC-HIGHROAD +21:13
92Mathew Hayman SKY PROCYCLING +21:45
93Andreas Klier TEAM GARMIN-CERVELO +22:29
94Robbie McEwen TEAM RADIOSHACK +22:48
95Ronan Van Zandbeek SKIL - SHIMANO +23:02
96Javier Iriarte MOVISTAR TEAM +24:11
97Enrique Sanz MOVISTAR TEAM +25:56
98Matthew Wilson TEAM GARMIN-CERVELO +29:53
99Yannick Eijssen BMC RACING TEAM +31:37
100Maxim Gourov PRO TEAM ASTANA +33:42
101William Clarke TEAM LEOPARD - TREK +01:01:26